مبلغ حج عمره امسال

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مبلغ حج عمره امسال

غلامرضا رضایی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به برآورد قیمت‌های هتل،حمل و نقل و تدارکات که از ارکان اصلی تاثیر گذار برقیمت عمره است، پائین ترین هزینه عمره۹۱-۹۲ کمتر از ۲ میلیون و یکصدهزار تومان و بالاترین سقف هزینه عمره ۹۱-۹۲ کمتر از ۳ میلیون تومان اعلام شده است…

وی گفت: در اصل قیمت هتل‌های استیجاری در عربستان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و هتل‌های اجاره‌ای معادل قیمت سال گذشته و بعضاً کمتر از قیمت سال گذشته اجاره شده‌اند.
رضائی به نرخ هواپیما اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش نرخ بلیط هواپیما در ایران و سراسر دنیا عامل دیگر تاثیر گذار در نرخ هزینه عمره بلیط هواپیما و حمل و نقل است…
وی افزود: به عنوان مثال اگر در سال گذشته بابت هر تخت در هتل عربستان ۲۰۰دلار پرداخت کرده ایم،۲۰۰ دلار را در سال گذشته با نرخ مرجع(۱۲۲۶تومان)محاسبه و هزینه کرده‌ایم و در سال جاری همان تخت را با ۲۰۰دلار برمبنای ارز مبادله ای(۲۶۰۰تومان)محاسبه گردیده است.
معاون حج سازمان حج و زیارت تصریح کرد: همچنین هزینه بلیط هواپیمائی اگر با مبلغ ۴۷۰ دلارتهیه می‌شد، امسال با ۲۰ دلارافزایش تهیه می‌شود. بنابراین با نرخ ارز مبادله‌ای هر دلار۲۶۰۰تومان هزینه شده که به طبع افزایش نرخ ارز در افزایش هزینه‌های عمره تاثیرداشته است.
وی گفت: نهایتاً پایین ترین نرخ هزینه عمره ۲ میلیون و هشتاد هزار تومان و بالاترین نرخ هزینه عمره ۲ میلیون و ۹۶۰ هزارتومان است.

۹ نظر

 1. شيوا گفته است :
  دی ۱۲ام, ۱۳۹۱

  سلام میشه بپرسم ثبت نام حج عمره سال۹۲ کی انجام میشه

 2. manager گفته است :
  دی ۱۲ام, ۱۳۹۱

  هنوز زمان ثبت نام حج عمره سال۹۲ اعلام نشده است درصورت اعلام از همین وب سایت اطلاع رسانی میشود

 3. amirali گفته است :
  دی ۲۱ام, ۱۳۹۱

  salam ye soal dashtem olaviyate576 yani chi?tarikhesh key mishe?

 4. بهمن ۸ام, ۱۳۹۱

  سلام عزیزم میریم حج کی.

 5. هانیه گفته است :
  بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۱

  این همه پول از کجا بیاریم تازه باید سوغاتی هم بگیریم از سوغاتی هم فاکتور بگیریم ۳۰۰۰۰۰۰ کجا ۶۰۰۰۰۰ ثبت نام کجا؟ با ۳۰۰۰۰۰۰ مردم تمتع می رفتند الان ما کجا بریم؟

 6. علی دهقان گفته است :
  اسفند ۳ام, ۱۳۹۱

  سلام من سال ۹۰ ثبت نام حج عمره کردم.میخواستم بدونم هر زمان که اسممون در اومد بازهم باید هزینه بپردازیم یا نه؟

 7. شمس احمد گفته است :
  اسفند ۵ام, ۱۳۹۱

  باسلام وخسته نباشیداینجانب درسال ۸۷ ازطریق بانک ملت ثبت نام حج عمره نموده ام لاکن تاکنون خبری نشده خواهشمنداست درخصوص اقداماتی که لازم است انجام دهم راهنمایی فرمایید.باتشکر

 8. seyeadgasemshoaib گفته است :
  فروردین ۶ام, ۱۳۹۲

  باسلام فقط نرخ مرجع دلار و هزینه ها و هتلها و حمل ونقل بالا رفته پس چرا پولی که بیش از پنج سال نزد بانک ملت با نرخ سود هفت درصد محاسبه میشود؟

 9. مهدیه راوی گفته است :
  فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲

  با سلام و عرض خسته نباشد می خواستم برای حج عمره اقدام کنم تا حالا هیچ کاری نکرده ام .امکان داره برای سال ۹۲ من رو راهنمایی کنید؟ تشکر

ارسال نظر